T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ÜSKÜDAR - TENZİLE ERDOĞAN KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Binali Yıldırım’ı Okulumuzda Ağırladık.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Binali Yıldırım okulumuzu ziyaret etti. 9.sınıf öğrencilerimizin dersine giren Sayın Yıldırım, Hücreler konusunun işlendiği Biyoloji dersini dinledi. Akıllı tahta yoluyla kullanılan ders materyallerini inceledi. Öğrencilerimizden Hayrünnisa’nın DNA ve RNA konusundaki sunumunu izleyen Sayın Yıldırım öğrencilerin kendisine yönelttiği sorularını yanıtladı. Binali Yıldırım öğrencilerin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmesi halinde kendisinden taleplerini de dinledi. Eğitim, kültür, sanat, spor alanlarında etkinliklerin devam etmesini ve daha fazla olmasını isteyen öğrencilere bu talepler doğrultusunda çalışacaklarını belirtti. Aynı zamanda sınıfta geçen bir diyalogda öğrencinin yönelttiği soruları ve görüşlerini beğenen Yıldırım “seni özel kalemim ve danışmanım olarak yanıma alayım” dedi. Yaptığı esprilerle sıcak bir ortam oluştu. 
Sayın Binali Yıldırım daha sonra okulumuzun kodlama laboratuvarında Stem dersine katıldı. 6. Sınıf öğrencilerimizin Yıldırım’a hazırladıkları kodlama etkinliğini inceledi. Öğrencilerimizin kodlama üzerine öğrendikleri bilgileri dinledi. 3D Yazıcılar yoluyla öğrencilerin ürettikleri projeyi inceledi. 
Stem Laboratuvarının ardından Amerika’da düzenlenecek olan FRC Robotik Yarışması öğrencilerinin çalışmalarını yakından inceledi. Öğrencilerin robotik alanda Deep Space ile ilgili projeleri ve geliştirdikleri beceriler hakkında bilgi aldı. Sayın Binali Yıldırım Okul Müdürümüz Prof. Dr. Aşkın Asan ve idari kadromuzla toplantı yaparak okulumuz ile ilgili bilgiler aldı. Bu toplantıya MEB İlçe Müdürümüz Sayın Sinan Aydın’da katıldı. Sayın Yıldırım okulumuzu çok beğendiğini, öğrencilerimizin özgüvenlerinin çok yüksek olduğunu belirtti ve başarılarımızın artarak devam etmesini temenni etti.

08-01-201908-01-201908-01-201908-01-201908-01-201908-01-201908-01-2019

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 08.01.2019 - Güncelleme: 08.01.2019 11:27 - Görüntülenme: 144
  Beğen | 3  kişi beğendi